Μουντομπάσκετ 2019: Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ

Κατηγορία: Sports

Αντίστροφα μετράει ο χρόνος για το τζάμπολ του φετινού Μουντομπάσκετ, στο οποίο η εθνική μας ομάδα μπαίνει με μεγάλες προσδοκίες. Όπως πάντα, όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την ΕΡΤ.

Η διοργάνωση θα διαρκέσει από τις 31 Αυγούστου έως και 15 Σεπτεμβρίου στην Κίνα.

Μάλιστα, αυτή τη φορά λόγω των πολλών αγώνων στην πρώτη φάση των οκτώ ομίλων… επιστρατεύονται και η ΕΡΤ2 (με δύο μεταδόσεις την ημέρα), και η ΕΡΤ3 (με μία) αλλά και το διαδίκτυο!

Όσον αφορά τους αγώνες της «γαλανόλευκης» θα καλυφθούν τηλεοπτικά, όλες από το κανάλι ΕΡΤ Sports.

Όλοι οι αγώνες του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος διεξάγονται 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου ενάντια στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

Υπενθυμίζεται ότι στο Μουντομπάσκετ μετέχουν 32 ομάδες, χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων και προκρίνονται οι δύο πρώτες (σύνολο, 16) στη β’ φάση.

Εκεί θα δημιουργηθούν τέσσερις όμιλοι των τεσσάρων (με δύο ομάδες από κάθε όμιλο της πρώτης, όπου… μεταφέρεται το μεταξύ τους αποτέλεσμα της πρώτης φάσης.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ΕΡΤ, όπως δημοσιεύει η ιστοσελίδα dailymedia:
Σάββατο 31 Αυγούστου

10:30 Αγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ2
11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr
11:30 Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο, ert.gr
14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ3
15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ2
15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr
Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr
11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2
14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2
15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3
Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2
11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr
14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3
15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2
15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr
Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2
11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3
15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2
15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr
Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2
11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2
15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr
Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2
11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3
15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2
15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr
Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11:00 Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

in.gr